Publikováno

Co přinese rok 2020 v oblasti bydlení?

Pokud plánujete stěhování do nového domova, či chcete upgradovat ten váš stávající a v oblasti interiérového designu tápete, jistě vás zajímá, jaké trendy v oblasti bydlení budou in pro nadcházející rok.

Rok 2020 přinese více světla a tepla do našich domovů. Odstíny šedé začínají pomalu předávat žezlo výrazným odstínům terakoty, oranžové, okrové a žluté. Nábytek a doplňky by měly zrcadlit návrat k přírodě.

Jak tyto trendy vnést do našich příbytků?

Trendy jsou skvělým zdrojem inspirace, ale není povinnost se jim zcela přizpůsobovat, stačí pozměnit jen pár aspektů v našem současném bydlení, a jen módně doplnit náš osobitý styl.Znamením toho, že jsme vybrali nábytek, či barevné doplňky správně, je to, když se v klidu v místnosti uvelebíme a budeme se cítit dobře – doma.

Trendy pro rok 2020 nám velmi ulehčí práci, protože zakomponovat do našeho interiéru, přírodní barvy, jednoduchý nábytek a retro vzhled je opravdu velmi jednoduché.

Při pořizování doplňků jako jsou plédy, přehozy a dekorační polštáře vsaďte na texturu. Bouclé je styl, který začal být módní na přehlídkových molech a nyní se nám stěhuje do interiéru. Měkké strukturované látky pomohou vytvořit hřejivý a příjemný domov.

Přirozené světlo

Trend návratu k přírodě nám přímo velí, abychom do našich příbytků pustili přirozené světlo. Při zařizování místnosti věnujte chvíli času sledováním toho, kam dopadá světlo, například při východu slunce a jak se místnost během dne, díky rozdílnému světlu mění. Nábytek i dekorace díky tomu v průběhu dne vypadají jinak, díky světlu můžete rozdělit prostor pro různé aktivity, jako je čtení nebo sledování televize, setkávání s přáteli a relaxace.

 

Tip: Na Asko eshop seženete kromě kvalitního nábytku, také dekorativní předměty v módních barvách, ale také spoustu nejrůznějších druhů osvětlení.

Barevné schéma

Při zařizování pokoje je dobré vybrat nanejvýše tři barvy. Základní, kontrastní a tu, která vám pomůže pokoj zvýraznit. Tlumená růžová, kojenecká modrá a zelená se v roce 2020 ukáží jako nejvíc trendy barvy, které se používají v místnosti jako akcent.

Nábytek

Nábytek v tmavě ebenové, ořechové a akcenty nábytku v šedé barvě budou vévodit interiérům v roce 2020. Při pořízení nového nábytku odneste vše z místnosti a použijte pouze dekorace, které vám pomohou vylepšit nový vzhled. Staré, nehodící se dekorace, vázičky, které neladí a jen zabírají místo a slouží jako lapače prachu, někomu darujte.

 

 

Tip: Pokud máte dostatek prostoru, místo rohového gauče začleňte do konceptu dvě pohovky, váš obývací pokoj bude působit více společensky a přátelsky. V roce 2020 nezapomeňte na strukturované doplňky vyrobené z kůže, semiše a sametu. Na Mobelix eshop seženete sedací soupravy, ze kterých si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Přemýšlíte také o dokonalém umístění nového nábytku. Sedací soupravy umístěte dostatečně blízko sebe, abyste definovali oblast určenou k setkávání se a ke komunikaci, ze sedací soupravy by jít dobře dosáhnout na konferenční stolek, zároveň by kolem ní mělo být dost prostoru, aby se dalo pohodlně projít a v klidu se posadit. Nezapomeňte, že se do módy vrací podnožky, ať již designové, či funkční taburety, které slouží jak k uložení věcí, tak jako nouzové místo na sezení pro velkou návštěvu.

Design interiéru dotáhnete k dokonalosti, pokud bude členitý, nejen horizontálně, ale i vertikálně, nebojte se barevných poliček, dekorací, měkoučkých předložek, přehozů a polštářků. Jen tak vytvoříte ze svého domu opravdový domov, do kterého se budete rádi vracet.

Publikováno

Dětská židle – Jak ji vybrat a kde koupit

Dětská rostoucí židle ActiKid

Proč až dnes je aktuální dětská židle, když jsme ji v minulosti nepotřebovali?

Děti rostou každým dnem a tím přidělávají vrásky na čele nejednomu rodiči, který nestačí kupovat nové velikosti oblečení a bot. Kromě oblečení zde však bývají také další problémy spojené s jejich růstem. Může se jednat například o židle, které děti používají při sezení u stolu. Kde jsou ty časy, kdy se dětem dávaly pod zadek tlusté knihy, aby dosáhly na stůl, neboť byly příliš velké na vysoké dětské židličky, ale přitom příliš malé na normální židle. Pokračování textu Dětská židle – Jak ji vybrat a kde koupit